Renkli Çamaşırların Yıkanması

Renkli Çamaşırların Yıkanması

Türkiye genelde ev tipi yıkamalarda beyaz ve sıcak yıkamalarda makine açısından bir kapasite sıkıntısı olmaz. Bu tip yıkamalar için kullandığımız iç çamaşırı, çarşaf, nevresim gibi yüksek miktarda yıkanacak ürün bulunur. Bu tip ürünlerde renk karışması veya kirlenmesi çok karşılaşılan bir durum değildir.

Fakat özellikle günlük giyimde kullanılan t-shirt, gömlek ve farklı üst giyim eşyaları genelde rengarenk ve farklılıları çoktur. Bu tip çamaşırlar ile günümüz çamaşır makineleri gibi 7-8 hatta 9 kg lık kapasiteleri doldurmak çok zordur. Ayrıca ev de bu tip yıkamalarda renklerine göre ayırım yaparsak da kapasitenin dolması mümkün değildir. Türkiye ortalaması hala 2,5-3 kg civarında olan bir bölgede özellikle yüksek kapasiteli çamaşır makinelerinin de kullanım oranı artması ile verimsiz çamaşır yıkama oranımız artmaktadır.

Burada tüketicinin göz ardı ettiği veya yanlış bildiği konuda daha az çamaşır daha iyi yıkanır kanısıdır. Aslında çamaşır makinelerimizin verimi kullanım kapasitesine göre ayarlanmıştır. Bu şekilde kapasitenin çok altında çamaşır yıkamak yıkama verimimizi oldukça düşürmektedir. Pek çok kullanıcının deterjanı çamaşır miktarına göre ayarlamaması verim kaybını arttırmaktadır. Burada zaman, elektrik, su tüketimi artmakta aynı zamanda da atık su yükü artmaktadır.

Renkli Çamaşırların Yıkanması

Renkli Çamaşır Yıkamanın Püf Noktaları

Renkli çamaşır yıkama esnasında kullanılan IZIWASH renk koruyucu mendil sayesinde tüm sıkıntılardan bir anda kurtuluyoruz. Aynı zamanda da yıkama kazalarına (renk akması, kirletme) karşıda kendimizi korumuş oluyoruz.

IZIWASH renk koruyucu mendil ile zamandan, sudan, elektrik ve deterjandan tasarruf sağladığımız gibi daha az atık su yükü ile çevreye ve ev ekonomisi katkıda bulunuyoruz.

IZIWASH renk koruyucu mendil kullanan kullanıcıların aylık giderleri yüksek oranda düşerken, çamaşır yıkamaya gereksiz zaman harcamaya da son veriyor.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ışığında IZIWASH ürününü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bilindiği üzere çamaşır yıkarken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Eğer bu püf noktalar dikkate alınmazsa çamaşırlarınız kısa süre içerisinde yıpranabilir ve renkleri solabilir. Bu sebeplerden ötürü çamaşırlarımızı, rengine ve türüne göre sınıflandırarak yıkamak, kullanacağımız deterjanın özelliklerinden çamaşır makinesinin program seçimine kadar birçok özelliği göz önünde bulundurmamız gerekir.

 

Sevebilirsin...