Çamaşır Konusunda Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

çamaşır

Çamaşır konusunda her şeyin en doğrusunu bildiğinizden emin misiniz? Çamaşır makinesi kullanımında hatalarınız olmuyor mu? Doğru bilinen yanlışları öğrenerek çamaşır makinenizin ömrünü uzatmak istemez misiniz? Çamaşır makinenizin yıkama verimini en üst seviyelere çıkarmaya ne dersiniz? Eğer sizler de çamaşır yıkama konusundaki hatalı davranışları öğrenerek daha dikkatli davranmak istiyorsanız makalemizin devamını mutlaka okumalısınız. Bizler ailesi olarak bu konuda sizleri aydınlatmaya çalışmaktayız. Çamaşır yıkama esnasında pek çok kullanıcının doğru bildiği yanlışlar.

Bakalım Doğru Bilinen Yanlışlar Nelermiş…

  • Ne kadar az çamaşır o kadar iyi. Çamaşır makinesinin kapasitesinin çok altında yapılan yıkamalarda yıkama verimi düşmektedir. Bu şekilde yapılan bir yıkamada daha önce rahatlıkla çıkardığımız bir leke tipini bu şekilde yapılan bir yıkama da çıkartamayabiliriz. Bu sebeple yıkama kapasitesinin çok altında çamaşır yıkamama ya özen göstermeliyiz. IZIWASH renk koruyucu mendil ile kapasitenizi daha iyi kullanıp daha verimli çamaşır yıkayabilirsiniz.
  • Ne kadar sıcak o kadar iyi. Bu inanışta tam olarak doğru değildir. Çamaşırlarınız yıkama talimatlarına uymanız önemlidir. Ayrıca yüksek ısıda yıkanan çamaşırların yıpranması daha düşük ısıda yıkananlara göre daha fazla olabilmektedir. Günümüzde kullanılan deterjan ve yardımcı yıkayıcılar ile yüksek ısıya ihtiyacımız yoktur. IZIWASH renk koruyucu mendil ile aynı zamanda yıkama verimini de arttıracağımız için, bu tip sorunlar ile daha az karşılaşırız.

çamaşır

  • Ne kadar çok detarjan o kadar iyi. Bu da yine doğru bir anlayış değildir. Yıkama verimini etkileyen sadece deterjan değil yıkamayı nasıl yaptığımız ve makineyi kullanım kapasitemiz gibi faktörlerde etkilidir. Daha fazla deterjan kullanarak çamaşırlarımızın yıpranmasını arttırabiliriz. Aynı şekilde hem ev ekonomisine hemde atık su yükünü arttırdığımız için çevre ye olan zararımız da artmaktadır. IZIWASH renk koruyucu mendil in burada ki en büyük faydası hem yıkama verimini arttırarak hemde atık su yükünü azaltarak sağladığı katkıdır.

Yukarıda bahsetmekte olduğumuz maddelere dikkat ederek çamaşır yıkama konusunda doğru olarak bilinen yanlışlardan uzak durabilirsiniz. EGD Tekstil hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak veya ürünlerimize göz atmak istiyorsanız mutlaka bizleri ziyaret etmelisiniz.

Sevebilirsin...